• تفرجگاه های خلیل آباد

  جستجو بر اساس
  کویر خلیل آباد
  توضیحات :

    آنچه برای گردشگران کویر در کویر حاشیه جنوب شهرستان خلیل آباد در خاطرشان نقش می بندد؛ صرف صبحانه محلی (تخم‌مرغ شیره که یکی از اصیل‌ترین غذاهای خراسان می باشد) در کنار سیاه چادر عشایری و نوشیدن چای آتشی و دمنوش‌های کویر به همراه سیب زمینی زغالی، تجربه لذت بخش و تداعی گوشه‌ای از زندگی کویری زیر آسمان نیلگون در هوای دل‌انگیز را برای گردشگران در کویر نمک جعفرآباد به همراه خواهد داشت. کویرنوردی در مسیری بین تاغزارها و کال باستانی کندر که مناظر حیرت انگیزی را در لنز دوربین‌های عکاسان گردشگر و خاطره خانواده‌ها ثبت می نماید، لذت یک کویر بکر را برای گردشگران به همراه خاهد داشت. روستای کاهه و بازدید از بافت قدیمی روستا و صرف اشکنه قورمه که از لذیذترین غذاهای منطقه کویری خراسان است مزه بیاد ماندنی را برای گرشگران رقم می زند.

  اردوگاه فرهنگی تربیتی معلم شهید مهدی جعفریان
  توضیحات :

    سالانه به طور میانگین این اردوگاه پذیرای بیش از 3000نفر دانش آموز از شهرستان‌های کاشمر، تربت حیدریه، بردسکن، خلیل آباد، سبزوار، نیشابور و نواحی مشهد می باشد. سال تاسیس: 1369 / مساحت: 400هکتار / فاصله تا مرکز استان: 230کیلومتر / موقعیت آب و هوایی نیمه بیابانی / پوشش گیاهی: گیاهان استپ کوهپایه‌ای شامل درمنه، انواع درختچه‌های خاردار و غیرخاردار، گیاهان مثمر / ظرفیت پذیرش با اسکان در کمپ در هر نوبت 300نفر و بدون اسکان در کمپ 500نفر می باشد.

  امکانات رفاهی موجود در اردوگاه: 1- نمازخانه   2- غذاخوری (سلف سرویس)   3- سوئیت پذیرایی با تمام امکانات   4- میدان ورزشی   5- کمپ‌های استراحت   6- پارک کودک با وسایل بازی
  آدرس: شهرستان خلیل آباد، انتهای خیابان شهید باهنر، اردوگاه فرهنگی تربیتی معلم شهید مهدی جعفریان

   
  آبگرم خلیل آباد
  توضیحات :

    در ارتفاعات شمال شهر خلیل آباد و در دل سیاه کوه و در آغاز راه رودخانه دائمی خارزنج چشمه های جوشان آبگرم معدنی که مردم محلی آن را «گِرمو» می نامند خودنمایی می کند. این چشمه‌های جوشان سال‌های سال است با خواص بالای درمانی التیام بخش درد و میزبان خیل عظیم ورزشکاران و گردشگران و عاشقان طبیعت است. طبیعت بکر، درختان سرسبز و آبشارها و رودخانه جاری خارزنج منطقه آبگرم را جزء دیدنی ترین مناظر طبیعی شهرستان خلیل آباد نموده است. یکی از مهمترین جاذبه‌های ژئوتوریستی منطقه، آبگرم خلیل آباد است. چشم انداز فرهنگی-طبیعی تاریخی این منطقه با دارا بودن 12 اثر تاریخی موسوم به آسیاب و دره‌های زیبا و شفگت‌انگیز با پوشش نیزار و حوضچه‌های بزرگ آب موسوم به «زو» و حوضچه‌های آبگرم معدنی چشم هر گردشگری را به خود محسور می کند. باید رفت و دید و زندگی کرد.

  تصاویر

  مناظر طبيعي دشت خليل آباد
  توضیحات :

    محدوده خليل آباد، بردسكن و كاشمر جزء حوزه آبريز نمك ايران و بخشي از آن محسوب مي شوند كه دشت كاشمر نام دارد. رودخانه ششطراز از داخل اين دشت عبور مي كند و سرمنشأ آن ارتفاعات شمال غربي خليل آباد مي باشد كه پس از طي مسافتي حدود 60كيلومتر وارد سد شهيد مدرس در محل روستاي مهدي آباد مي شود. از ديگر مناطق طبيعي اين شهرستان مي توان به پارك جنگلي واقع در شمال شهرستان خليل آباد اشاره نمود كه مكاني مناسب جهت تفريحات سالم و توريسم ورزشي مي باشد.

  تصاویر

  سد خاكي شهيد مدرس
  توضیحات :

    يكي ديگر از جاذبه‌هاي طبيعي شهرستان خليل آباد، سد خاكي شهيد مدرس است كه از آبريز مهمترين رودخانه منطقه كه شهر خليل آباد را تحت تأثير مستقيم قرار مي دهند و رودخانه ششطراز نام دارد، مشروب مي گردد. اين رودخانه فصلي در قسمت غربي خليل آباد دشت آبرفتي منطقه را تغذيه نموده و مابقي آن طي مسافتي طولاني وارد سد شهيد مدرس در محل روستاي مهدي آباد مي گردد كه در اطراف خود منطقه‌اي زيبا و چشم‌اندازهاي بديع را به وجود آورده است.

  تصاویر

  تفرجگاه خارزنج
  توضیحات :

    در اين منطقه بسيار زيبا واقع در فاصله 4كيلومتري شمال شهر خليل آباد پراكنش درختان غير مثمر فراواني ديده مي شود كه وجود جويبارهايي كه از كنار اشجار عبور مي كنند به طراوت اين تفرجگاه افزوده است. از مهمترين خصوصيات اين مكان سايه‌هاي دلپذيري است كه همه روزه به ويژه فصول بهار وت ابستان مأمن گردشگران و طبيعت دوستان مي باشد. همچنين اين منطقه داراي 3 چشمه آب گرم معدني است كه به ارتفاعات شمال شهر منتهي شده و مورد استفاده كوهنوردان است. همچنین وجود آبشارها و رودخانه دائمی خارزنج این منطقه را جزء دیدنی ترین مناظر طبیعی شهرستان نموده است.

  تصاویر

  پارک جنگلی خلیل آباد
  توضیحات :

    یکی دیگر از جاذبه‌های تفریحی شهرستان محور گردشگری پارک جنگلی خلیل آباد استه که همه روزه پذیرای مسافران و مردم می باشد. ابتدای محور پارک جنگی در سال‌های گذشته با مبلغی حدود 100میلیون تومان توسط میراث فرهنگی بهسازی و پیاده‌رو سازی شد. که البته نیازمند تهیه طرحی جامع با رویکرد گردشگری می باشد که در دست اقدام است. پارک جنگلی شمال شهرستان با وسعت 200000مترمربع و گونه‌های درختی کاج و افرا و اقاقیا و سروناز و سرو نقره‌ای و سپیدار و ... از دیگر تفرجگاه‌های دیدنی این شهرستان است.

  تصاویر


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
ارتباط با ما
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
خلیل آباد- خیابان امام خمینی(ره)- امام خمینی(ره) 8- کوچه شهید اکبرنژاد
05157724899 
05157727166
khalilabadmiras@yahoo.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق